Nedjelja, 03.11.2013.

Ukrajinska Premierliga: Crni vikend za vodeću petorku

Petnaesto kolo ukrajinske nogometne Premierlige definitivno nije bilo pogodno ni za jedan sastav iz vrha prvenstvene ljestvice...

Nakon što je još u petak na gostovanju kod Volina izgubio aktualni prvak Šahtar (0-2), u nedjelju pobjede nisu upisali ni vodeći Metalist iz Harkiva, trećeplasirani Dnjipro, četvrtoplasirani Čornomorec, kao ni petoplasirani kijevski Dinamo!

Najgore je u cijeloj priči prošao posljednje spomenuti klub, koji je poražen na gostovanju kod Zorje, čija je vrata branio hrvatski golman Kreševan Santini. Zorja je slavila s 2-0, a u gostujućim redovima u igru nije ulazio Domagoj Vida.

Šahtar - Leverkusen: 2,00 3,45 3,55 (LIVE)

Čornomorec, suparnik zagrebačkog Dinama u skupini Europa lige, je izvukao bod s gostovanja kod Karpatija u prvoj minuti sudačkog dodatka. Domaćin je u Lvivu vodio pogotkom Fedorčuka sve od 25. minute, no bod je gostima donio Didenko.

Vodeći sastav prvenstva Metalist nije uspio slaviti kod Vorskle, iako je u 42. minuti susreta poveo preko Rodriga Moleda. Dedečko je domaćinu, nakon asistencije Tkačuka, donio bod u 68. minuti.

Za kraj spomenimo i istovjetni remi Dnjipra kod Metalurga iz Donjecka. Gosti su imali tri boda u džepu od 13 minute i pogotka Konopljanke, no bod je u Donjecku ostao zahvaljujući Čečeru, koji je zabio u 57. Ivan Strinić odradio je svih 90 minuta u gostujućim redovima, dok je Nikola Kalinić u igru ušao u 61. minuti.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Metalist iz Harkiva s 34 osvojena boda iz 14 utakmica, dok je aktualni prvak Šahtar drugi s dva boda manje i utakmicom više. Treći je Dnjipro s bodom manje od Šahtara i utakmicom manje, dok je Čornomorec četiri s 29 bodova na kontu. Kijevski je Dinamo tek peti s 27.

Ukrajinska Premierliga, 15. kolo:

Vorskla – Metalist Harkiv 1-1
Metalurg Donjeck – Dnjipro 1-1
Zorja – Dinamo Kijev 2-0
Karpati – Čornomorec 1-1

Redoslijed: 1. Metalist 34 (14 utakmica), 2. Šahtar 32 ( 1), 3. Dnjipro 31, 4. Čornomorec 29, 5. Dinamo Kijev 27...