Subota, 09.11.2013.

2. HNL: Tokić u sudačkoj nadoknadi odveo Cibaliju do pobjede

U derbiju 15. drugoligaškog kola nogometaši Cibalije uzeli su pun plijen kod dojučerašnjeg lidera Intera iz Zaprešića. Hrvoje Tokić je u sudačkoj nadoknadi zabio dva pogotka, donio Vinkovčanima tri boda i mjesto na čelu tablice.

Do sraza s Vinkovčanima Inter je bio na vrhu tablice, a i jedan od glavnih kandidata za povratak u Prvu ligu, no cibalijaši su pokazali, prvi put na gostovanju, igru koja im širom otvara vrata Prve lige. Naravno, ako budu nastavili s ovakvim izdanjima.

Iako je pobjeda osigurana tek u sudačkoj nadoknadi, jučer su u igri Cibalije dobro funkcionirali svi igrači, od prvog do posljednjeg. Pametnom i strpljivom igrom gradili su put k pobjedi i na kraju Zaprešić napustili uzdignutih ruku. Dominacija Cibalije u prvih pola sata urodila je plodom u 30. minuti, kada je Kujundžija, uz pomoć Mazalovića i Muženjaka, doveo goste u vodstvo. Iako su bili u rezultatskoj prednosti, Vinkovčani nisu popuštali, nego su napadali, uz to kontrolirali igru, i domaćini su u prvih 45 minuta imali tek dvije poluprilike.

U nastavku Inter je zaigrao bolje te je jednu ne previše opasnu akciju mladog Blaževića obrana Cibalije olako shvatila, a on se slalomom prošetao kroz zadnji red suparnika, uputio udarac s ruba šesnaesterca, koji je odsjeo u mreži Cibalije. Nakon tih 1:1 Zaprešićani su u sljedećih desetak minuta imali inicijativu, ali tada se “zbrojio” vinkovčki srednji red i ponovno preuzeo kontrolu nad igrom. Iako je Cibalia prijetila, Inter se uspio braniti sve do 90. minute. Naime, kada je četvrti sudac pokazao da se igra još pet minuta, na semaforu je stajalo 1:1. Sredinom sudačke nadoknade obrana Intera čini prekršaj na 30-ak metara, a slobodan udarac izvodi Puljić, koji pronalazi glavu Mazalovića na daljnjoj stativi, a on odlično poslužuje Tokića, kojemu nije bilo teško pogoditi prazan gol vratara Radoševića. Tridesetak sekundi prije kraja utakmice Tokić je ponovno u glavnoj ulozi, dobro je primio dubinsku loptu, pričekao reakciju vratara Radoševića i onda zakucao za konačnih 1:3. Nakon sušnih osam kola Tokić je proradio, a kad je on pravim, Cibalia uglavnom pobjeđuje...

INTER 1 (0)
CIBALIA 3 (1)

ZAPREŠIĆ – Stadion SRC-a Zaprešić. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 500. Sudac: Mario Zebec - 7 (Varaždin). Strijelci: 0:1 Kujundžija (30), 1:1 Blažević (50), 1:2 Tokić (90), 1:3 Tokić (90). Žuti kartoni: Filipović, Maras, Blažević, Radošević, Rogač (Inter Zaprešić), Mijoković, Bartolović, Bajić, Ottochian, (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

INTER: Radošević 6, Filipović 5 (od 56. Halaška 5.5), Ćosić 5.5, Rogač 5, Kramarić 5.5 (od 46. Blažević 6 (od 67. Maruna 5), Vujćić 5, Maras 5.5, Čeliković 6, Medak 5.5, Milutinović 5.5, Šimić 6

CIBALIA: Filipović 7, Muženjak 7, Mazalović 7, Milardović 7, Perković 7, Mijoković 7, Čulić 7, Kujundžija 7 (od 73. Puljić-), Bartolović 7 (od 87. Džoni-), Ottochian 7, Bajić 7 (od 65. Tokić 7.5)

IGRAČ UTAKMICE: HRVOJE TOKIĆ (CIBALIA)

0:1

Loptu je po desnoj strani povukao Mazalović, odlično je proslijedio Muženjaku iza leđa obrane Intera, a on u sredini pronalazi slobodnog Kujundžiju, koji pronalazi put do mreže domaćina

1:1

Pravi slalom napravio je mladi Blažević u obrani Cibalije i kada je došao do ruba šesnaesterca, precizno je pogodio donji lijevi kut gola vratara Filipovića

1:2

Slobodan udarac izveo je Puljić, nabacio na drugu stativu, gdje odlično skače Mazalović, vraća u sredinu, gdje mirno čeka Tokić i zakucava za vodstvo Cibalije

1:3

Kada se očekivao kraj utakmice, Tokić dobiva dubinsku loptu i sam izlazi pred vratara Radoševića, mirno čeka da vratar padne na travnjak i potom plasira loptu u gornji dio gola