Nedjelja, 06.10.2013.

Perica zabio za NAC, Puljić za Luzern

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac, 18-godišnji Stipe Perica bio je strijelac pobjedničkog pogotka za NAC iz Brede koji je u 9. kolu nizozemskog prvenstva svladao Heracles iz Almela sa 2:1.

Perica, koji je ovoga ljeta stigao u NAC na posudbu iz Chelseaja, ušao je u igru u 66. minuti i postigao je pogodak za 2:1 u 84. Ovo mu je drugi gol u nizozemskom prvenstvu. NAC je ovom pobjedom stigao na deveto mjesto sa 12 bodova. Na vrhu je Twente sa 18 bodova, tri više od PSV-a iz Eindhovena, Heerenveena i PEC Zwollea.

Prvi pogodak u prvenstvu u desetom nastupu zabio je Tomislav Puljić, zadarski stoper koji igra za švicarski Luzern. Puljićeva je momčad u 11. kolu slavila kod Züricha sa 2:0, a Zadranin je zabio drugi gol u 82. minuti. Luzern je sa 18 bodova iz 11 odigranih utakmica na trećem mjestu. Vodi Basel sa 19 bodova (10 utakmica), a drugi je Grasshoppers koji također ima 18 bodova, ali i dvije utakmice manje.