Nedjelja, 06.10.2013.

Austrijska Bundesliga: Bjelica izgubio derbi, na -10 je od Salzburga

Poslije velikog boda iz Sankt Peterburga (0-0) "ukradenog" kod Zenita u ogledu Lige prvaka, nogometaši bečke Austrije, koje vodi hrvatski strateg Nenad Bjelica, izrežirali su novi domaći kiks...

U derbiju je Salzburg s 2-1 slavio kod Bečana, te je ostvario sedmu prvenstvenu pobjedu (uz to imaju četiri remija i nijedan poraz). Inače, time je Austrija upisala prvi domaći prvenstveni poraz u sezoni, ali na petom mjestu zaostaje za prvim Salzburgom čak deset bodova.

Već je u 8. minuti gost iz Salzburga poveo i to pogotkom Senegalca Sadija Manea. Domaćin se relativno brzo uspravio, pa je Daniel Royer izjednačio u 24. minuti.

No, novi se šok dogodio za domaće navijače i igrače početkom drugog dijela. Brazilac Alan je u 48. minuti vratio prednost gostima, a od tog šoka se Bjeličina momčad do kraja nije oporavila, te je završilo s 2-1 za goste. Bio je to Alanov osmi pogodak u devetom prvenstvenom nastupu.