Nedjelja, 06.10.2013.

Turska Süper Lig: Mancini krenuo porazom

Talijanski nogometni stručnjak Roberto Mancini nije na najbolji mogući način otvorio svoju "tursku avanturu" na trenerskoj klupi tamošnjeg prvaka Galatasaraya...

U sklopu 7. kola turske Süper Lig Galatasaray je poražen na gostovanju kod Akhisara s 2-1, te sada na prvenstvenoj ljestvici za vodećim Fenerbahçeom zaostaje velikih osam bodova. Senegalac El-Hadji Baye Oumar Niasse bio je "krvnik" istanbulskog sastava s oba postignuta pogotka: u 34., odnosno 57. minuti utakmice.

Utješni je pogodak za Galatasaray postigao sjajni Bjelokošćanin Dider Drogba u 68. minuti, no bod svojoj momčadi nije uspio spasiti. Treba spomenuti da je Galatasaray ovo neočekivano prizemljenje doživio nekoliko dana nakon što je u Torinu otkinuo veliki bod Juventusu u Ligi prvaka odigravši 2-2.

Turska Süper Lig, 7. kolo:

Akhisar - Galatasaray 2-1 (Niasse 34, 57 / Drogba 68)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 15 (6 utakmica), 2. Beşiktaş 15, 3. Rizespor 13 ( 1), 4. Akhisar 13 ( 1)..., 13. Galatasaray 7...