Ponedjeljak, 14.10.2013.

Kako treba čuvati "leđa" svom suigraču

U noći s nedjelje na ponedjeljak odigrana je utakmica 32. kola američke MLS lige, u kojem su nogometaši Seattle Soundersa poraženi na gostovanju kod Portland Timbersa s 1-0...

Jedini pogodak na utakmici postigao je Khalif Alhassan u 45. minuti prvog poluvremena, no jedan od najzanimljivijih detalja dogodio se u prvoj od pet minuta sudačke nadoknade susreta.

Seattle se spremao izvesti slobodan udarac s nekih 27, 28 metara od gola, a u "živom zidu" su jedan pored drugog stajali Mamadou Danso i Jack Jewsbury. Koliko je Gambijcu Dansu bilo bitno da prilikom udarca ne nastrada njegov suigrač, ali i da njegova momčad ne primi pogodak, zorno prikazuje fotografija na kojoj je svojom rukom zaštitio Jewsburyjevo međunožje.

Portland se obranio od tog slobodnog udarca, nakon čega je preuzeo vrh ljestvice Zapadne konferencije s jednim bodom viška od Real Salt Lakea.