Petak, 16.08.2013.

Brazilska Serie A: Gol Seedorfa, dva Scocce i Vitinha

U Rio de Janeiru, u utakmici 14. kola brazilske Serie A, nogometaši Botafoga i Internacionala su remizirali u utakmici sa čak šest pogodaka (3-3). Unatoč samo jednom bodu Botafogo je zasjeo na prvo mjesto ljestvice...

Trebao je Botofogo ugrabiti i sva tri boda, ali je u zadnjim trenucima ogleda, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, primio pogodak od Fabricija za konačnih 3-3. Prije toga su u krupnom planu bili 19-godišnji Vitinho s domaće i Argentinac Ignacio Scocco s gostujuće strane. Obojica su postigla po dva pogotka, s tim da je sjajni Vitinho asistirao i pri jedanaestercu za Botafogo kojeg je realizirao iskusni nekadašnji nizozemski reprezentativac Clarence Seedorf.

Treba naglasiti kako gosti moraju biti itekako zadovoljni bodom i utakmicom u kojoj su postigli čak tri pogotka jer su ovih 90 minuta odradili i bez, ove sezone, najboljeg svog strijelca Diega Forlana (pet golova).

I drugi odigrani ogled je završio bez pobjednika. Sao Paulo i Atletico Paranaense su odigrali 1-1, pa je tako Sao Paulo ostao na pretposljednjem mjestu ljestvice.

Brazilska Serie A, 14. kolo:

Botafogo - Internacional 3-3 (Vitinho 10, 75, Seedorf 65-11m / Scocco 33, 34, Fabricio 90 4)
Sao Paulo - Atletico Paranaense 1-1 (Rodrigo Caio 18 / Paulo Baier 38-11m)

Redoslijed: 1. Botafogo 26, 2. Cruzeiro 25, 3. Coritiba 24, 4. Gremio 22, 5. Vitoria 22...