Ponedjeljak, 19.08.2013.

Portugalska Primeira: Porto startao pobjedom, Benfica porazom

Ovog je vikenda krenula nova sezona i u portugalskoj Primeiri, a dva tamošnja giganta, Porto i Benfica, su u premijernom kolu gostovali. No, Porto je uzeo tri boda, a Benfica je ostala bez ičega...

Aktualni prvak Porto je prošao neokrznut Setubal gdje je pobijedio Vitoriju 3-1, makar je na poluvremenu gubio 1-0 (strijelac je za domaćina bio Rafael Martins). No, u nastavku se Porto razigrao, a pogotke vrijedne tri boda su postigli Josue (49. s jedanaest metara), Quintero (61.) i Martinez (89.).

Benfica se, pak, spotaknula kod Maritima koji je slavio 2-1 golovima Derleyja pri kraju prvog dijela i Samija u 78. minuti. Gol je za Benficu zabio Rodrigo u 51.

Portugalska Primeira, 1. kolo:

Maritimo - Benfica 2-1 (Derley 45, Sami 78 / Rodrigo 51)

Vitoria Setubal - Porto 1-3 (Rafael Martins 14 / Josue 49-11m, Quintero 61, Martinez 89)