Subota, 27.07.2013.

Nizozenski superkup: Ajaxu trofej nakon preokreta i produžetaka

Nogometaši Ajaxa pred svojom su publikom na Amsterdam Areni pobijedili AZ Alkmaar 3-2 u dvoboju za Trofej Johana Cruyffa, odnosno naslov pobjednika nacionalnog superkupa...

Gosti su preko svoga islandskog napadačkog tandema, Gudmundssona i Johanssona, došli do 2-0 vodstva pogocima u 51. i 67. minuti.

Autogol Gouwelleuwa dvije minute kasnije, te izjednačujući pogodak islandskog centarfora s druge strane, Kolbeinna Sighthorssona, u 75. minuti, odveli su utakmicu u produžetke. Dvije minute prije kraja prvoga dodatnog razdoblja Siem de Jong je na asistenciju Cristiana Eriksena zabio pobjednički pogodak.

Amsterdamskom sastavu, koji s klupe vodi Frank de Boer, ovo je osmi osvojeni Superkup u povijesti.

Nizozemski nogometni superkup:

Ajax – AZ Alkmaar 3-2, 2-2 (Gouwelleuw 69-ag, Sihthorsson 75, De Jong 103 / Gudmundsson 51, Johansson 67)