Srijeda, 05.06.2013.

EP U21: Italija bolja od Engleske, domaćinu bod na startu

U Izraelu je danas utakmicama u skupini A započelo Europsko nogometno prvenstvo do 21 godine starosti...

Euro su otvorile reprezentacije Izraela i Norveške, a domaćin je propustio veliku priliku da na startu upiše tri boda. Biton je u 16. minuti realizirao najstrožu kaznu za Izrael, no svega osam minuta kasnije Norveška je poravnala preko Pedersena.

Na izmaku prvog poluvremena Hedenstad kod Norvežana zarađuje izravni crveni karton i ostavlja svoju momčad na cjedilo u drugom dijelu susreta. Izrael brojčanu nadmoć prednost koristi u 71. preko igrača s klupe Turgemana, no u sudačkoj nadoknadi vremena Norveška preko svog "džokera" s klupe, Singha, uzima vrijedan bod.

U drugoj utakmici skupine Italija je svladala Englesku s minimalnih 1-0, a jedini pogodak djelo je Insignea, koji je iz slobodnog udarca iskosa krasno prebacio "živi zid" i pogodio u golmanov desni gornji kut za sva tri boda. Treba reći da je Engleskoj poništen jedan pogodak pod prilično čudnim okolnostima, ali i da Italiji nije sviran čisti jedanaesterac nad Florenzijem.