Nedjelja, 09.06.2013.

Brazilska Seria A: Seedorf pogodio za pobjedu Botafoga i prvo mjesto

Clarence Seedorf, 37-godišnji nizozemski nogometaš i član Botafoga, i dalje igra s velikim uspjehom, a tijekom 5. kola brazilske Serie A se upisao i u strijelce...

Njegova je momčad pobijedila Ponte Pretu 2-0 u gostima, a nogometaš koji se ne tako davno spominjao i kao mogući novi trener Milana, je postigao prvi pogodak na utakmici, u 32. minuti. Naknadno je golom za 2-0 pobjedu potvrdio Antonio Carlos, samo četiri minute kasnije.

Botafogo nakon pet utakmica ima tri pobjede, te po jedan remi i poraz, te se nalazi na prvom mjestu ljestvice.

Corinthians je kiksao, te je na domaćem travnjaku odigrao utakmicu bez pogodaka protiv Portuguese.

S novim trenerom Jaimeo de Almeidom dobro je odigrao Flamengo koji je na gostovanju pobijedio Criciumu 3-0. Imao je Flamengo pogodnost jer je već u 18. minuti domaćin ostao s igračem manje (crveni karton je dobio Fabinho). Najbolji igrač utakmice bio je dvostruki strijelac, 23-godišnji Gabriel.

Brazilska Serie A, 5. kolo:

Criciuma - Flamengo 0-3 (Hernane 38, Gabriel 53, 79)
Cruzeiro - Internacional 2-2 (Elber 38, Everton Ribeiro 63-11m / Otavinho 23, Gabriel 74)
Vasco da Gama - Bahia 1-1 (Carlos Alberto 22-11m / Fernandao 8)
Corinthians - Portuguesa 0-0
Ponte Preta - Botafogo 0-2 (Seedorf 32, Antonio Carlos 36)

Redoslijed: 1. Botafogo 10, 2. Cruzeiro 8, 3. Coritiba 8 (-1), 4. Bahia 8, 5. Sao Paulo 7 (-1)...