Četvrtak, 06.06.2013.

EP U21: Nizozemska s 3-2 bolja od Njemačke, Španjolska minimalno

U derbiju 1. kola Europskog nogometnog prvenstva do 21 godine, koje se održava u Izraelu, mlade nade Nizozemske pobijedile su Njemačku 3-2, u sklopu skupine B...

Sjajnu su utakmicu odigrali Nizozemci i Nijemci koja je odlučena u 89. minuti pogotkom Leroya Fera iz Twentea. Imali su Nizozemci nakon prvih 45 minuta vodstvo 2-0 stečeno golovima Adama Mahera i Georginija Wijnalduma, ali je odmah početkom nastavka, u 47. minuti, smanjio na 2-1 udarcem s bijele točke Sebastian Rudy, dok je na 2-2 u 81. izjednačio Lewis Holtby.

No, na kraju su tri boda ipak otišla na nizozemsku stranu u ovoj "skupini smrti".

Mladi španjolski nogometaši po uzoru na starije pobjeđuju s 1-0. Tako je bilo i na premijeri skupine B, pa je Španjolska s 1-0 pobijedila Rusiju pogotkom u samoj završnici. Barcelonin Thiago Alcantara je asistirao u 82. minuti igraču Reala Alvaru Morati koji se premetnuo u junaka španjolske pobjede.

Europsko nogometno prvenstvo U21, 1. kolo, skupina B:

Španjolska - Rusija 1-0 (Alvaro Morata 82)
Nizozemska - Njemačka 3-2 (Maher 24, Wijnaldum 38, Fer 89 / Rudy 47-11m, Holtby 81)

Redoslijed: 1. Nizozemska 3, 2. Španjolska 3, 3. Rusija 0, 4. Njemačka 0.