Utorak, 11.06.2013.

EP U-21: Italija i Norveška u polufinalu

Reprezentacije Italije i Norveške odigrale su u Tel Avivu 1-1 u 3. kolu A skupine Europskog nogometnog prvenstva U-21 reprezentacija kojem je domaćin Izrael. Obje selekcije igrat će u polufinalu…

U ogledu kojeg je sudio hrvatski sudac Ivan Bebek, Norvežani su bili nadomak osvajanja prvog mjesta u skupini nakon što su poveli pogotkom Strandberga iz kaznenog udarca u 90. minuti. Ipak, Talijani su u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postavili konačnih 1-1. Poentirao je atraktivno Bertolacci udarcem leđima okrenut golu, iskoristivši loše istrčavanje norveškog vratara.

Italija je na kraju pobjednik skupine sa 7 bodova, dok su Norvežani s 5 bodova osvojili drugo mjesto i osigurali svoj drugi plasman u polufinale u povijesti.

U drugoj utakmici skupine, domaćin Izrael svladao je u Jerusalemu Englesku s 1-0. Pogodak odluke postigao je Kriaf u 80. minuti preciznim udarcem lijevom nogom s više od 20 metara. Izraelci su osvojili treće mjesto u skupini s četiri boda, dok se engleska selekcija, koju vodi Stuart Pearce, oprostila od smotre bez ijednog osvojenog boda u tri utakmice.

Nizozemska i Španjolska su s maksimalnih šest bodova u prva dva kola skupine B osigurale plasman u polufinale, a u srijedu će u međusobnom ogledu odlučiti o pobjedniku skupine.