Srijeda, 03.07.2013.

Copa Libertadores: Velika dva gola prednosti Olimpije

Nogometaši paragvajske Olimpije iz Asunciona stekli su veliku prednost od dva pogotka, poslije prvih 90 polufinalnih minuta Cope Libertadores (južnoamerička verzija Lige prvaka)...

Na svom je stadionu Olimpia pobijedila kolumbijski Santa Fe s 2-0, uz dva pogotka u drugom poluvremenu. Inače, na samom kraju prvog dijela su obje momčadi ostale s igračem manje, a zbog međusobnog su naguravanja isključeni Urugvajac Salgueiro u domaćim redovima, te Bedoya na drugoj strani.

Prvi je pogodak na ogledu pao iz jedanaesterca, kada je Herminio Miranda u 66. minuti bio miran pri udarcu s bijele točke, dok je devet minuta prije kraja na konačnih 2-0 povećao Juan Carlos Ferreyra, koji je jednostavno okončao kontru domaćina, te je pogodio mrežu nemoćnog suparničkog vratara s dva-tri metra.

U noći sa srijede na četvrtak na rasporedu je drugi polufinalni par. Prvu utakmicu će odigrati argentinski Newell's Old Boys i brazilski Atletico Mineiro.