Srijeda, 26.06.2013.

SP U20: Urugvaj bolji od Novog Zelanda, Englezima samo bod

Reprezentacija Urugvaja pobijedila je Novi Zeland s 2-0 u 2. kolu skupine F na Svjetskom prvenstvu za nogometaše do 20 godina starosti koje se održava u Turskoj…

Radi se, podsjetimo, o skupini u kojoj igra i hrvatska reprezentacija koja će kasnije večeras igrati protiv Uzbekistana. Urugvajci su, pak, do pobjede na stadionu Atatürk u Bursi stigli pogocima Giorgiana de Arrascaete u četvrtoj i Nicolasa Lopeza u 75. minuti. Urugvaj sada ima tri boda, jednako kao i Uzbekistan i Hrvatska, ali s odigranom utakmicom više.

U skupini E Čile i Engleska su u Antalyji odigrali neodlučeno 1-1. Južnoamerička vrsta je povela u 32. minuti pogotkom Nicolasa Castilla s bijele točke, a Englezi su izjednačili u 64. minuti preko napadača Tottenhama Harryja Kanea.

U osminu finala plasirat će se dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine, te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.