Utorak, 02.07.2013.

SP U20: Jese donio sretnu pobjedu Španjolcima

Jese Rodriguez, nogometaš druge momčadi Real Madrida, donio je Španjolskoj reprezentaciji do 20 godina sretnu pobjedu od 2-1 protiv Meksika, na Svjetskom prvenstvu što se održava u Turskoj...

Golom Gonzaleza Meksiko je vodio već od 2. minute i sve do 74. kada je izjednačio Derik. Nakon kornera su Meksikanci loše reagirali, ostavili Derika samoga na drugoj stativi, a on je jednostavno zabio za 1-1.

Dotad je Španjolska jalovo napadala i igrala vrlo slično seniorskoj reprezentaciji s bezbrojnim dodavanjima. Na kraju je mlada "furija" ipak došla do slavlja unutar 90 minuta, jer je u prvoj minuti nadoknade gol za 2-1 postigao Jese, svoj četvrti u pet utakmica na prvenstvu.

Paralelno sa šesnaestercem je pretrčao nekoliko suparničkih igrača, opalio, lopta se odbila od jednog braniča Meksika i prevarila suparničkog vratara.

Španjolska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča Urugvaj - Nigerija.

Dalje ide i Uzbekistan koji je s 3-1 slavio protiv Grka, u utakmici gdje su tri od četiri gola pala nakon udaraca s bijele točke. Novi suparnik Uzbeka je bolji iz utakmice Francuska - Turska.

U srijedu se igraju i preostala četiri ogleda osmine finala, a među ostalima nastupa i Hrvatska koja će preko Čilea tražiti put u četvrtfinale.

SP U20, osmina finala:

Španjolska - Meksiko 2-1 (Derik 74, Jese 90 / Gonzalez 2)
Uzbekistan - Grčka 3-1 (Makšataliev 27, Sergejev 62-11m, Rahmanov 83-11m / Stafilidis 33-11m)