Četvrtak, 04.07.2013.

Copa Libertadores: Sjajni Maxi i Scocco za prednost Argentinaca

Argentinski Newell's Old Boys pobijedio je brazilski Atletico Mineiro 2-0 u prvom polufinalnom ogledu Copa Libertadores, južnoameričke verzije Lige prvaka...

Približila se tako argentinska momčad prolazu u finale, no treba još vidjeti što donosi devedeset minuta uzvrata, koji je na rasporedu 11. srpnja.

Sat vremena su gosti imali aktivnih 0-0, ali je Newell's Old Boys u posljednjih pola sata dva puta lomio suparničku obranu i vratara Victora. U 62. minuti je odlično centrirao Figueroa, a još je bolje reagirao vremešni, ali i dalje odlični 32-godišnji Maxi Rodriguez. Utrčao je i trznuo glavom smjestivši loptu u nebranjeni diio mreže.

Još je ljepše bilo ono što je napravio Ignacio Scocco u 81. minuti. Namjestio je taj 28-godišnjak loptu za slobodan udarac, na 30 metara udaljenosti. Opalio je žestoko, uz mnogo efeja, a lopta je prošla pokraj živog zida i odsjela u mreži za 2-0. Bio je to Scoccin šesti pogodak u ovogodišnjem natjecanju Copa Libertadores.

Recimo da je za goste svih 90 minuta odradio Ronaldinho.

Podsjetimo i da je dan ranije Olimpia u Asuncionu s identičnih 2-0 pobijedila kolumbijski Santa Fe, u drugom polufinalnom ogledu. Oni će svoj uzvrat odigrati dan ranije, 10. srpnja.