Četvrtak, 04.07.2013.

Južnoamerički Superkup: Corinthians slavio kod Sao Paula

Nogometaši Corinthiansa, aktualni pobjednici Copa Libertadores i Svjetskog klupskog prvenstva, približili su se novom velikom trofeju, onom u južnoameričkom Superkupu...

U ogledu dvije brazilske momčadi Corinthians je kod Sao Paula slavio 2-1. Podsjetimo da su nogometaši Sao Paula u prošloj sezoni osvojili južnoameričku verziju Europa lige, Copa Sudamericanu.

Ispred ova dva kluba je još uzvratna utakmica, 18. srpnja, no Corinthians je već sada stekao veliku prednost.

Peruanac Paolo Guerrero je postigao prvi pogodak na ogledu, u 30. minuti, ali je za domaćina nakon asistencije Luisa Fabiana izjednačio Aloisio u 46. minuti. Inače, Aloisiju je pogodak bio ujedno i prvi dodir s loptom na utakmici, jer je u igru ušao nakon poluvremena.

Ipak, opipljivu je prednost gostima donio Renato Augusto, gostujući džoker s klupe, koji je u 76. minuti postavio konačnih 2-1 za Corinthians.