Nedjelja, 25.08.2013.

Eredivisie: Feyenoord prekinuo crni niz

Hat-trickom talijanskog napadača Graziana Pellea Feyenoord je u sklopu 4. kola nizozemskog nogometnog prvenstva na domaćem travnjaku svog De Kuipa savladao NAC Bredu s 3-1...

Prethodno ovom susretu Feyenoord je izgubio u sve tri prvenstvene utakmice, kao i prvu utakmicu 4. pretkola Europa lige protiv Kuban Krasnodara, što im je bio najlošiji start u sezonu u povijesti kluba.

Pelle je zabio prva dva gola u razmaku od samo jedne minute u prvom poluvremenu, a hat-trick je kompletirao u 53. minuti.

- Ovo nam je trebalo. Kada niste osvojili niti jedan bod od mogućih devet onda morate prihvatiti činjenicu da postoji pritisak – rekao je trener Feyenoorda Roland Koeman.

Prvu pobjedu sezone ostvario je i Utrecht koji je iznenađujuće s 2-0 savladao AZ Alkmaara uz dva gola Stevea de Riddera.