Nedjelja, 25.08.2013.

Eredivisie: Zwolle u vodstvu i jedina stopostotna momčad nakon četiriju kola

Dok su nogometaši PSV-a kiksali, sastav Zwollea pobijedio je u četvrtom kolu nizozemskog prvenstva četvrti put, te samostalno zasjeo na vrh ljestvice...

"Najbolji smo, najbolji. Europa je naša!", skandirali su euforično navijači sastava iz istoimenog grada nakon što su njihovi ljubimci na svom travnjaku nadigrali Cambuur 2-0.

Momčad Roba Jansa prošle je sezone zaigrala u elitnom razredu nizozemskog nogometa prvi put nakon osam godina. Završili su 11. Nova sezona zasad im teče besprijekorno nakon što su ranije vezali pobjede nad Feyenoordom (2-1), Heraclesom (3-1) i NEC-om (5-1).

U subotu su pogotke postigli Guyon Fernandez u 69. i Rochdi Achtenteh u 78. minuti iz 11-erca.

U ranijem terminu PSV nije odradio posao kod Heraclesa iz Almela. Tek u 86. minuti favorizirani su gosti izjednačili, i to krajnje neobičnim pogotkom povratnika iz Premierlige Ji-Sung Parka, koji je iz okreta doslovno prenio loptu u gol domaćeg vratara za konačnih 1-1.