Ponedjeljak, 29.07.2013.

EP U19: Srbija i Francuska borit će se za naslov

Nogometaši Srbije i Francuske do 19 godina starosti borit će se za naslov europskog prvaka nakon što su u polufinalu svladali Portugal, odnosno Španjolsku...

Srbija je prva izborila finale svladavši Portugal boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je regularni dio utakmice, kao i produžeci, završio rezultatom 2-2. Povela je Srbija nakon manje od 6. minuta igre preko Đurđevića, da bi Portugal golovima Bernada Silve u 55. i Alexandrea Guedesa u 79. minuti došao na prag finala.

No svega pet minuta prije kraja Gaćinović je postavio konačnih 2-2, pa su prvog sudionika finala morali dati penali. Srbijanski vratar obranio je dva jedanaesterca i postao junak velike pobjede i uspjeha srpskog nogometa.

Drugi su finalisti postali Francuzi, koji su nakon 120 minuta igre s 2-1 bili bolji od favorizirane Španjolske. Povela je mlada "furija" u 27. minuti preko Josea Rodrigueza, no manje od 60 sekundi kasnije Benzia vraća stvari na početak za Francusku. Regularnih 90 minuta utakmice okončano je rezultatom 1-1, a onda u posljednjoj minuti prvog produžetka Conte zabija za Francuze i odvodi ih u finale.

Finalna utakmica Eura za nogometaše mlađe od 19 godina, kojem je domaćin Litva, na rasporedu je u četvrtak s početkom u 20:45.