Četvrtak, 08.08.2013.

Brazilska Serie A: Vratar pogotkom glavom Portuguesi donio bod

Vratar Portuguese Lauro pogotkom je glavom u sudačkoj nadoknadi donio svojoj momčadi jedan bod na gostovanju kod Flamenga u 12. kolu brazilske Serie A…

Joao Paulo doveo je domaćine u vodstvo u 68. minuti pogotkom iz kaznenog udarca. Flamengo je imao tri boda u džepu sve do treće minute sudačke nadoknade. Tada se pri korneru gostiju 32-godišnji vratar Lauro pridružio svojim suigračima u napadu, te je nakon ubačaja Souze s lijeve strane pogodio glavom u kut za konačnih 1-1.

Kada sam se zagrijavao, sjetio sam se jednog drugog gola kojeg sam zabio Flamengu prije 10 godina – prisjetio se Lauro epizode dok je branio za Ponte Pretu.

Botafogo je ispustio pobjedu, a time i vodeću poziciju na ljestvici, nakon što je na gostovanju kod Atletico Mineira odigrao 2-2. Gosti su poveli u 15. minuti golom Eiasa, ali je nekadašnji najbolji nogometaš svijeta Ronaldinho poravnao pogotkom iz slobodnog udarca u 29. minuti. Botafogo je drugi puta poveo preko Lodeira u 59. minuti, a konačnih 2-2 postavio je Luan u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Atletico Mineiro osvojio je tako prvi bod u zadnje četiri utakmice, nakon što je osvojio Copu Libertadores (južnoamerička Liga prvaka). Botafogo je, pak, ispustio vodeću poziciju na ljestvici koju je preuzeo Cruzeiro gostujućom pobjedom kod Criciume 2-1. Sada Cruzeiro i Botafogo imaju po 24 boda, ali je Cruzeiro prvi zbog bolje gol-razlike.

Santos i Corinthians odigrali su 1-1. Paulo Andre zabio je za goste već u 4. minuti Konačnih 1-1 postavio je Wilian Jose u 55. minuti. Zanimljivo da su oba strijelca dobili crvene kartone u 70. minuti…