Srijeda, 10.07.2013.

SP U20: Urugvaj nakon penala u finalu

Reprezentacija Urugvaja pridružila se Francuskoj u finalu Svjetskog prvenstva za nogometaše do 20 godina starosti koje se održava u Turskoj…

Urugvajci su u polufinalu u Trabzonu pobijedili Irak boljim izvođenjem jedanaesteraca. Poslije osnovnog dijela utakmice i produžetaka rezultat je bio 1-1, da bi Urugvajci slavili sa 7-6 nakon udaraca s bijele točke. Odluka je pala tek u osmoj seriji kada je Saif Salman poslao loptu visoko iznad grede.

Iračani su, inače, poveli u 34. minuti kada je Ali Adnan iz slobodnog udarca, potpuno iskosa s desne strane, pogodio bliži kut Guillerma de Amoresa. Urugvaj je izjednačio tek u 87. minuti pogotkom Gonzala Buena s desetak metara.

Urugvaj, koji su jedini poraz na prvenstvu (1-0) doživio od Hrvatske u 1. kolu natjecanja po skupinama, drugi se put u povijesti plasirao u finale u ovoj dobnoj kategoriji. Prije 16 je godina u Maleziji poražen od Argentine, a ove će godine u finalu (u subotu u Istanbulu) igrati protiv Francuske. Irak će se, pak, protiv Gane boriti za treće mjesto.