Petak, 05.07.2013.

MLS liga: Dva gola Keanea u pobjedi LA Galaxyja

Irski reprezentativni napadač Robbie Keane, koji će u ponedjeljak napuniti 33 godine, dvama je golovima donio pobjedu aktualnom američkom prvaku LA Galaxyju protiv Columbusa u četvrtak…

Oba je pogotka Keane zabio iz penala, u 85. i prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon što su gosti poveli preko Anora u 78. minuti. Ukupno Keane na svom kontu ima sedam golova ove sezone u prvenstvu. Vodeći strijelac MLS-a je bivši talijanski reprezentativac Marco Di Vaio s 11 pogodaka.

Keane je krajem svibnja zabio tri gola u ogledu protiv Seatllea (4-0), a nakon toga je bio autor hat-tricka i u dresu irske reprezentacije u kvalifikacijskom ogledu za SP protiv Farskih otoka (3-0).

Inače, LA Galaxy drži četvrto mjesto u Zapadnoj konferenciji s 27 bodova. Ispred njega su Real Salt Lake s 34, Dallas s 31 i Portland s 30 bodova. U Istočnoj konferenciji je vodeći Montreal s 30 bodova ispred New Yorka s dva boda manje.