Nedjelja, 14.07.2013.

Brazilska Serie A: Sjajni Diego Forlan srušio prvaka

Nogometaši Internacionala u odličnoj formi igraju u prvom dijelu brazilske Serie A, pa je tako taj klub u noći sa subote na nedjelju na koljena, i to u gostima, bacio aktualnog prvaka...

Pobijedio je Internacional s 3-2 Fluminense, a heroj ogleda je bio 34-godišnji urugvajski nogometaš Diego Forlan, koji je postigao dva pogotka i sa njih pet je prvi strijelac prvenstva u ovom trenutku.

I ne samo to, Forlan je asistirao za onaj preostali treći. U 20. minuti je dodao dvije godine mlađem Andreu D'Alessandru koji je postigao prvi pogodak na ogledu. U 34. je Forlan povećao na 2-0, da bi već u idućem napadu Carlinhos smanjio na 2-1. No, do kraja poluvremena je pao još jedan pogodak, zabio ga je Forlan u 41. minuti za 3-1. Oba je pogotka Urugvajac postigao nakon domaćih pogrešaka u obrani.

Brazilski reprezentativni napadač Fred je početkom drugog dijela, u 53. minuti, smanjio na 3-2 i do kraja utakmice se rezultat više nije mijenjao. Imao je domaćin mnogo prilika za izjednačenje, no i gosti su prijetili.

Internacional se, inače, nalazi trenutačno na drugom mjestu ljestvice.

Recimo i da je Santos bio uvjerljiv pred svojim navijačima, te je s 4-1 pobijedio Portuguese, a najbolje je igrač tog ogleda bio Neilton koji je postigao dva pogotka.

Brazilska Serie A, 7. kolo:

Fluminense - Internacional 2-3 (Carlinhos 35, Fred 53 / D'Alessandro 20, Forlan 34, 41)
Santos - Portuguese 4-1 (Neilton 2, 76, Willian Jose 11, Giva 90 2 / Bruno Moraes 88)
Ponte Preta - Bahia 0-0

Redoslijed: 1. Botafogo 13 (-1), 2. Internacional 12, 3. Coritiba 12 (-1), 4. Bahia 12 ( 1), 5. Santos 11...