Utorak, 16.07.2013.

Gold Cup: Trinidad i Tobago i El Salvador u četvrtfinalu

Reprezentacije Trinidada i Tobaga i El Salvadora priključile su se Hondurasu u četvrtfinalu Gold Cupa, nogometnog prvenstva zemalja Sjeverne i Srednje Amerike i Kariba koje se igra u SAD-u...

Naime, te su tri reprezentacije izborile plasman među osam najboljih iz skupine B, Honduras i Trininad i Tobago kao dvije prvoplasirane momčadi, a El Salvador kao jedna od dviju najboljih trećeplasiranih momčadi.

U sinoćnjim utakmicama odigranima u Houstonu Trinidad i Tobago savladao je Honduras sa 2-0, dok je El Salvador s minimalnih 1-0 bio bolji od Haitija.

Honduras je igrao s igračem manje već od 37. minute nakon isključenja Josea Velasqueza, a brojčanu nadmoć Trinidad i Tobago okrunio je golovima Kenwaynea Jonesa i Kevina Molina i tako izborio četvrtfinale ovog natjecanja po prvi put od 2000., kada su u polufinalu zaostavljeni od Kanade (0-1).

Jedini gol za pobjedu El Salvadora postigao je Rodolfo Zelaya u 76. minuti i to nakon što je vratar Haitija Frandy Montrevil prethodno zaustavio njegov udarac s bijele točke. Bio je to Zelayi treći gol na turniru.