Petak, 21.06.2013.

SP U20: Francuzi u nastavku slomili Ganu

U Turskoj je u petak počelo 19. izdanje Svjetskog U20 prvenstva na kojem će sudjelovati i hrvatska nogometna reprezentacija…

Naša će nacionalna momčad otvoriti natjecanje u skupini F u nedjelju protiv Urugvaja, a u petak je u uvodnim utakmicama na prvenstvu Francuska u Istanbulu pobijedila Ganu s 3-1, a Južna Koreja u Kayseriju Kubu s 2-1.

Francuzi su u skupini A slomili Ganu, osvajača ovog natjecanja 2009. godine, tek u drugom poluvremenu. Pogotke su postigli veznjak Seville Geoffrey Kondogbia, napadač Auxerrea Yaya Sanogo, te krilni igrač PSG-a (dosad na posudbi u Troyesu) Jean-Christophe Bahebeck. Utješni je gol za Ganu zabio napadač Juventusa na posudbi u Sassuolu - Richmond Boakye. Kasnije u ovoj skupini igraju Španjolska i SAD.

Južna Koreja je u skupini B do pobjede protiv Kube došla preokretom. Kubanci su poveli već u sedmoj minuti pogotkom Reyesa, a Korejcima su pobjedu u drugom poluvremenu donijeli Kwon Chang-Hoon iz penala i Ryu Seung-Woo. U drugoj utakmici skupine sudarit će se Portugal i Nigerija.