Nedjelja, 22.09.2013.

Eredivisie: PSV deklasirao Ajax

U derbiju sedmog kola nizozemskoga nogometnog prvenstva PSV je u Eindhovenu pobijedio prvaka Ajax 4-0...

Sve je za gostujuću momčad na Phillipsovu stadionu bilo u redu do 54. minute, kada je Ajaxov vratar Kenneth Vermeer početnički ispustio lagano ubacivanje sa strane iz ruku, što je slovenski centarfor Tim Matavž iskoristio za prvi pogodak na utakmici.

U 15-ak idućih minuta Dinamov suparnik u Europa ligi je izbušio Vermeerovu mrežu zabivši još tri pogotka. Strijelci su bili Jetro Willems u 61., Oscar Hiljemark u 64. te Ji-Sung Park u 68. minuti.

Poraz je u nedjelju upisao i Zwolle, čime je PSV izbio na prvo mjesto na ljestvici. Od dosad vodeće momčadi Eredivisije bolji je u Arnhemu bio Vitesse, za koji je dva gola postigao 19-godišnji brazilski veznjak na posudbi iz Chelseaja, Lucas Piazon.

Gostujuće momčadi u nedjeljnim utakmicama sedmog kola nisu zabile niti pogodak.