Subota, 21.09.2013.

Austrijska Bundesliga: Bjelica preokrenuo kod Sturma

Nogometaši bečke Austrije pobijedili su Sturm u Grazu 2-1 u prvom dvoboju devetog kola austrijske Bundeslige...

Nakon što su domaćini poveli pogotkom Beichlera već u šestoj minuti, prvaci su izvanredno reagirali te na kraju slavili pogocima Phillipa Hosinera u 28., te Slovaka Tomaša Šimkoviča u 53. minuti iz 11-erca.

Šimkovič je golom okončao akciju u kojoj je isključenje zaradio vratar domaće momčadi Christian Gratzei. Od 69. minute s igračem manje bili su i gosti: drugi žuti karton dobio je Thomas Murg.

U momčadi Nenada Bjelice, koja se s ovim trima bodovima privremeno probila do četvrtog mjesta na ljestvici, Marin Leovac odigrao je svih 90 minuta, dok su Kaja Rogulj i Ivan Kardum utakmicu odgledali s klupe.