Subota, 14.09.2013.

Austrijska Bundesliga: Bjelica pao kod kuće od novog prvoligaša

Hrvatski stručnjak Nenad Bjelica doživio je drugi poraz s Austrijom Beč u austrijskom prvenstvu. Njegovi su nogometaši u 8. kolu kod kuće poraženi od novog prvoligaša Grödiga s 3-2…

Austria je vodila od 28. minute kada je s bijele točke zabio Marko Stanković. Gosti su preokrenuli preko Marija Leitgeba i Philippa Huspeka, a u 72. je minuti izjednačenje Bjeličinoj momčadi donio Daniel Royer. No, priči tu nije bio kraj: u 81. minuti je Leitgeb zabio svoj drugi pogodak na utakmici i donio Grödigu senzacionalnu pobjedu protiv aktualnog prvaka.

I ne samo to. Grödig je petom pobjedom u osam kola izbio na vrh ljestvice, istina samo privremeno dok u nedjelju derbi ne odigraju Ried i Salzburg. Austria Beč je, pak, trenutno tek na petom mjestu.