Subota, 18.01.2014.

Split poražen od Toma na startu priprema

RNK Split je u prvom susretu priprema u Turskoj poražen od Toma iz Tomska sa 2:1, nakon ravnopravne igre u kojoj je „crvene“ poraza koštao jako loš ulaz u utakmicu.

Početak je pripao ruskoj momčadi, koja je bila brža i okomotija, te već u 5. minuti povela sa 1:0 golom Čerevka, koji je došao do pozicije za udarac nekoliko koraka unutar šesnaesterca, te malo iskosa s desne strane snažno opalio u bliži kut nemoćnog Vukovića.

Samo četiri minute kasnije već je bilo 2:0. Glavina je u svom šesnaestercu srušio Portnjagina, nakon čega je sudac Hasanov pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je sigurno realizirao Portnjagin, vratar „crvenih“ bacio se u svoju desnu, a lopta je otišla u lijevu stranu.

Nakon toga je Split bivao sve opasniji, nakon Mršićevog kornera Glavina je pucao glavom, a onda je u 13. minuti, nakon akcije Kvesića i Bilića, Belle imao dobru priliku, no njegov udarac obranio je vratar Mežijev.

Bolja igra „crvene“ je dovela i do pogotka. Igrala se 22. minuta, kada je Erceg kratko izveo korner za Kvesića, a ovaj idealno nabacio za Glumca, koji je glavom loptu poslao u mrežu.

Tih 2:1 za rusku momčad bio je i rezultat prvog poluvremena, do kraja se igralo dosta oštrije, tako da su žute kartone zaradili Glavina kod Splita, te Portnjagin i Rikov u protivničkoj momčadi. Vrijedi još izdvojiti pokušaj Ercega petom iz 36. akciju iz 45. minute, kada je nakon kornera Erceg nabacio za Glumca, ali Splitov stoper ovoga puta nije dobro zahvatio loptu glavom.

U nastavku su obe momčadi mijenjale, bilo je jako malo prilika, u 47. minuti je udarac iz daljine uputio Mrkonjić, a devet minuta kasnije istakao se vratar Duka, obranivši neugodan udarac Ignjatoviča.

Igrala se 76. minuta kada je opet Duka obranio neugodan udarac iz daljine, da bi odmah na drugoj strani Dujmović dobro opalio sa 25 metara, da bi protivnički čuvar mreže krajnjim naporom obranio.

Trener Stanko Mršić ipak je odustao od postavljanja Dujmovića na stopera u nastavku, Galović je ostao u igri, a tek od 81. minute, ulaskom Keleza, iskusni veznjak vraćen je u zadnji red obrane.

Nastavak je protekao u igri bez opasnih startova, „požutili“ su Galović s jedne i Sabitov s druge strane, a ukupan dojam je da je igra bila ravnopravna, a splitovce je prvog poraza na pripremama koštao loš ulaz u utakmicu.

RNK SPLIT: Vuković, Radotić, Galović, Glumac, Glavina, Vidović, Mršić, Kvesić, Belle, Erceg, Bilić. Drugo poluvrijeme: Duka, Ibriks, Radeljić, Galović (od 81. Kelez), Dujmović, Rugašević, Roce, Mrkonjić, Bagarić, Zulim, Tomašević.

TOM: Mežijev, Terenijev, Rikov, Aravin, Muresan, Nehajčnik, Čerevko, Pančenko, Komkov, Baškirov, Portnjagin. Još su igrali: Baženov, Bordačev, Sabitov, Salata, Pinter, Ignatovič, Markelov, Janna, Milanov, Aksanov.