Utorak, 21.01.2014.

ŠPA: Athletic u drugom poluvremenu pomeo Valladolid

Nogometaši Athletic Bilbaa vratili su se na četvrto mjesto ljestvice španjolskog prvenstva nakon što su u posljednjoj utakmici 20. kola na svome San Mamesu svladali Valladolid s 4-2...

Gosti su dugo držali domaće navijače u strahu, ali na kraju su ipak pokleknuli i ispustili prednost koju su imali od 15. minute kada je Oscar Gonzalez iskoristio dodavanje Javija Guerre.

Baski su se mučili do 65. minute, a onda su do kraja uspjeli doći i do uvjerljive pobjede. Najprije je izjednačio Ibai Gomez, a potom su Oscar de Marcos, pa Ibai svojim drugim pogotkom večeri, te Ander Herrera napunili mrežu Valladolida. Na samom je kraju Valdet Rama malo ublažio poraz gostiju.

Athletic je ove sezone vrlo uvjerljiv kod kuće: na kontu ima devet pobjeda i dva neodlučena ishoda.

Primera, 20. kolo:

Athletic Bilbao - Valladolid 4-2 (Ibai 65, 82, De Marcos 75, Herrera 86 / Oscar 15, Rama 90)