Utorak, 21.01.2014.

Francuski kup: Marseille ispao, Lille lako

Za nogometaše Marseillea ovosezonski je nastup u Francuskom kupu završio već u 1/16 finala. Bolja od njih u golijadi na Velodromeu bila je Nica s 5-4...

Ogled Marseillea i Nice bio je ujedno i najzanimljiviji ogled 1/16 finala i jedini međusobni ogled prvoligaša.

Obrana deseterostrukih pobjednika Francuskog kupa puštala je na sve strane. Do poluvremena su primili tri, a u nastavku dva gola. Petorica različitih igrača postigli su golove za Nicu, Alexy Bosetti, Neal Maupay, Christian Brüls i Fabrice Abriel, dok je jedan gol sam u vlastitu mrežu poslao Marseilleov Souleymane Diawara. Kod Marseillea je dvostruki strijelac bio Andre-Pierre Gignac.

Drugoligaš Lens izbacio je prvoligaša Bastiju s 2-1 nakon produžetaka, dok je Caen s 2-0 savladao favoriziranog prvoligaša Ajaccio.

Rutinski je dalje prošao Lille, 3-0 pobjedom na gostovanju kod petoligaša Croixa.