Nedjelja, 19.01.2014.

Belek: Remi Splita i Bešiktaša

Nogometaši RNK Splita remizirali su na pripremama u Turskoj protiv Bešiktaša, našeg trenera Slavena Bilića, rezultatom 2:2.

Splitovci su odlično otvorili utakmicu. Već u prvoj minuti nakon povratne lopte Ibriksa, Mršić je bio u idealnoj prilici, ali je njegov udarac s vrha šesnaesterca obranio vratar Zengin.

Momčad trenera Mršića u potpunosti je kontrolirala igru, a onda se u 10. minuti dogodila repriza akcije s početka, samo s Belleom i Vojnovićem u glavnim ulogama. Kamerunac je sjajno prošao i odigrao povratnu loptu za Vojnovića, ali ovaj je iz idealne pozicije tukao ravno u vratara Zengina.

Nakon toga se bude i domaćini, prvu priliku imao je u 16. minuti Almeida, koji je nakon centaršuta s lijeve strane loptu glavom poslao preko gola.

Samo dvije minute kasnije Bešiktaš je poveo. Iz naizgled bezopasne akcije rodio se udarac Torea s dvadesetak metara, bio je to neobranjiv šut, lopta se od stative odbila u mrežu.

Do kraja poluvremena još je Belle u 29. minuti tukao u vanjski dio mreže s desne strane, a ostatak je protekao uglavnom u ravnopravnoj igri na sredini terena.

U nastavku je u 48. minuti pucao Mate Bilić iz slobodnog udarca, da bi u 51. minuti Zagorac sjajno reagirao na udarac Almeide s lijeve strane i odbio loptu u korner.

U 56. minuti odlično je sa 25 metara opalio Demirci, a lopta se od grede odbila u polje.

Deset minuta kasnije najveću priliku za Split promašio je Belle, idealno ga je poslužio Bilić, a on je htio plasirati u suprotni kut, no lopta je otišla pored gola.

Već u 67. minuti rezultat je bio 1:1. Belle je nakon sjajne akcije prošao po desnoj strani, pa idealno uposlio Bilića, koji je iz blizine, manirom rutinera, loptu poslao u mrežu.

Bio je to signal za nove napade Splita, Bilić je opasno tukao, potom i Kvesić, da bi u 75. minuti došlo do potpunog preokreta kada je Kvesić probio desnu stranu, pa uposlio Vidovića, koji je snažnim i preciznim udarcem loptu poslao u mrežu.

Bešiktaš je potom krenuo po izjednačenje, zaprijetio je u 78. minuti Frei, da bi u 83. Hutchinson već svladao Zagorca, ali je spasio Glumac i odbio loptu.

Ipak, u 90. minuti Demirci je lijepim golom postavio konačnih 2:2, što je također lijep uspjeh Mršićeve momčadi.U posljednjim trenucima je Mrkonjić imao veliku priliku, ali je vratar krajnjim naporom obranio njegov udarac.

RNK Split: Zagorac, Ibriks (od 46. Radotić), Galović (od 58. Radeljić), Glumac, Glavina (od 46. Rugašević), Vidović, Mršić (od 58. Dujmović), Belle (od 80. Mrkonjić), Roce (od 46. M. Bilić)(od 80. Tomašević), Vojnović (od 58. Bagarić), Erceg (od 58. Kvesić)

Bešiktaš: Zengin, Hutchinson, Motta (od 60. Koybasi), Franco, Gulum (od 60. Escude), Kavlak, Fernandes, Sahan (od 60. Pektemek), Tore (od 46. Demirci), Holosko (od 60. Frei), Almeida (od 60. Boral).