-------------------------------------
Hrvatska 2-2 Bugarska: Ispustili dva-nula

Hrvatska je do 78. minute vodila s 2:0, no, do kraja nije uspjela izdržati snažne nalete Bugara. Konačnih 2:2 realan je rezultat s obzirom na viđeno u Maksimiru.

Hrvatska je u prvom poluvremenu prikazala izvrsnu igru, veliku ubojitost i požrtvovnost u obrani, te već nakon pola sata imala 2:0. Darijo Srna zabio je oba gola i uz Niku Kranjčara, danas briljantnog Niku Kranjčara, bio najistaknutiji 'kockasti' igrač. No, bilo bi nepravedno spomenuti i Roberta Kovača, Maria Tokića i Josipa Šimunića u obrani, te Dadu Pršu koji su 'davali ton' našoj izvrsnoj igri.

VAŠE MIŠLJENJE:
Balaban je očito bio presmiono rješenje. Cico se htio dodvoriti navijačima, i ta njegova trenutačna potreba da se svidi, skupo nas je koštala. jojo

Hrvatska je 'krenula' u 3. minuti. Jurica Vranješ je glavom zaprijetio golu Bugara, no, ono pravo stiglo je 12 minuta kasnije. Darijo Srna namjestio je loptu na više od 30 metara iskosa i izuzetno jakim i preciznim udarcem iznenadio golmana Zdravkova. Gol je 'pao' u jeku dobre igre izabranika Hriste Stoičkova i definitivno 'prelomio' utakmicu.
U 22. minuti započinje show Nike Kranjčara, toliko puta osporavanog ove sezone, a sin hrvatskog izbornika prikazao je zašto ga mnogi smatraju najtalentiranijim igračem u Hrvatskoj. Prvo je u 22. minuti 'odapeo' s 20-tak metara pravu 'bombu', no, Zdravkov je uspio vrhom prstiju odbiti loptu u stativu.

Tri minute kasnije uposlio je Ivana Klasnića koji puca pored gola, u 29. minuti je 'ukrao' loptu na 40-tak metara, povukao desetak metara i ponovno 'odapeo' prema bugarskom golu, no, srećom po Zdravkova, lopta je išla točno u njega.

Na kraju, u 31. minuti, nakon što je Srna osvojio loptu na našoj polovici i dodao do Kranjčara, Niko je izvrsno uposlio Marka Babića kojeg u 16-tercu ruši Markov, a Pierluigi Collina pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač i strijelac opet je bio Darijo Srna.

No, nemojmo se zavaravati. Hrvatska je u prvih 45 minuta igrala vrlo dobro, ali i naši suparnici. Uostalom, u 27. minuti Stilian Petrov glavom je nakon jednog kornera pogodio stativu gola Tomislava Butine, a u posljednjoj minuti Božinov je s dva, tri metra krivo procjenio let jedne duge lopte i 'upropastio' mat situaciju.

Drugi dio puno su bolje 'otvorili' Bugari. Dmitar Berbatov je, primjerice, već u 3. minuti drugog dijela imao izglednu prigodu da glavom smanji vodstvo Hrvatske, no, Tomo Butina izvrsno je obranio vrlo težak i precizan udarac. Tomo se istaknuo i obranama u narednih desetak minuta kad su 'prijetnje' Bugara bile sve češće i opasnije.

No, u 78. minuti ni Tomo nije mogao spasiti 'nemoguću' situaciju. Martin Petrov je izbjegao pažnji naše obrane i jedan na jedan svladao našeg golmana. Hrvatska je, zapravo, tim golom kažnjena za malo neobavezniju igru i orjentaciju samo na kontranapade, dok su Bugari u potpunosti 'zagospodarili' terenom i stvarali pritisak na našu obranu. Kako bilo, naši suparnici su zaslužili taj pogodak.

Samo nekoliko minuta kasnije Berbativ je sa sedam, osam metara ponovno ugozio naš gol, ali Butina je ponovno bio uspješniji. U tim trenucima Hrvatska je očajnički pokušavala sačuvati minimalno vodstvo, a najveći problem bio nam je očigledan nedostatak snage.

Ipak, jaka bugarska 'ofenziva' dala je rezultata nekoliko minuta prije kraja. U 87. minuti Manchev je 'probio' lijevu stranu naše obrane, izvrsno nabacio, a Berbatov u padu glavom svladao Butinu sa pet, šest metara.

Hrvatska, dakle, ipak nije uspjela izboriti pobjedu na Maksimiru, no, i dalje na ljestvici 8. kvalifikacijske skupine ima uvjerljivo najviše bodova. U tri utakmice osvojeno je sedam bodova (dvije pobjede i jedan remi) uz gol razliku 6:2.

Hrvatska 2-2 Bugarska (2:0)
1:0 Darijo Srna (15)
2:0 Darijo Srna (31 - 11m)
2:1 Martin Petrov (78)
2:2 Dmitar Berbatov (87)

Preuzeto sa T-Portala, Autor: Neven Miladin.