[an error occurred while processing this directive]
Lyon, Bordeaux i Nancy do trijumfa, remi bez golova PSG-a i Le Mansa, Pokrivač i Marić ni među kandidatima za utakmicu, Leki 90. minuta na klupi za pričuve, Runjin Lens uvjerljiv, Marseille već peti

U 24. kolu prvenstva Francuske nije bilo iznenađujućih rezultata. Od vodećih su najviše problema imali
Lyon i Nancy. Lavovi su na Gerlandu ugostili Sochaux, bivši klub sadašnjeg trenera Lyona Alaina Perrina. Ukupni rezultat od 4:1 vara jer je lider do 75. minute imao samo 1:1, a gosti su se odlično nosili s favoriziranim protivnikom.

No, na početku dvoboja izgledalo je kako sve lako za šesterostrukog prvaka. Naime, Perrinov sastav poveo je već u 2. minuti preko Bodmera i imao još nekoliko dobrih prilika riješiti utakmicu u prvom dijelu. No, kako to obično biva, kad promašiš svoje prilike primiš pogodak. Upravo se to dogodilo Lyonu u 52. minuti. Pancrate je poentirao nakon brzog kontre.

Ipak, Bodmer je još jednom zabio, na dodavanje Juninha te tako donio nova tri boda Lyonu. Posao su dovršili Govou i Benzema.

Drugoplasirani
Bordeaux bez problema se dokopao nove pobjede. Ovaj put stradao je Metz, koji je u kriminalnoj formi i jasno je kako od sljedeće sezone seli u Drugu ligu. Ponovno je odlično odigrao Argentinac Cavenaghi koji je postigao dva pogotka.

Prvi sredinom prvog dijela s bijele točke, koju je izborio Tremoulinas poslije prekršaja Diopa, a drugi u 73. minuti poslije fino odigranog duplog pasa s Wendelom. Diarra je u 88. minuti zabio i treći te tako upotpunio još jednu mizernu večer Metza.

U dvije utakmice prvenstva Francuske koje su igrane u nedjelju gosti su ubilježili dvije pobjede.
Lens je kao gost svladao Caen vrlo uvjerljivo s čak 4:1, dok je Marseille postigao dva pogotka na gostovanju kod Nice i slavio 0:2.

Runjin Lens, za koji je hrvatski vratar branio cijeli dvoboj, nastavio je uspinjanje na tablici s još jednom pobjedom. Maoulida je prvi poentirao za goste nakon samo 16 sekundi, a za uvjerljivo vodstvo od 0:3 pobrinuli su se Kader Mangane u 32. minuti i Loic Remy u 65. Reynald Lemaitre smanjio je Lensovu prednost tri minute kasnije, no na tri razlike vratio je Seube 15-ak minuta prije kraja autogolom.

Poslije pogotka Maoulide, za koji je najveći krivac domaći vratar, Caen je imao prigodu vratiti se u utakmicu, međutim, Juan Eduardo Eluchans umjesto mreže naciljao je lijevu vratnicu. Kod gola Manganea ponovno je katastrofalno pogriješila domaća obrana, pa je igrač Lensa bez problema udarcem glavom poentirao.

U drugom nedjeljnom dvoboju 24. kola,
Marseille je, također kao gost, pobijedio četvrtoplasiranu momčad lige, Nicu 2-0.

Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan za skok Marseilla na 5. mjesto Le Championnata. Pogotke za goste postigli su Niang i Cisse.

Caen je imao mnogo više prilika za pogodak u ddrugom dijelu utakmice, ali ponovno su sve njegove slabosti iskoristili gosti i zasluženo slavili. Vedran Runje za svoju je izvedbu u L'Equipeu zaradio ocjenu 6 i bio među bolje ocijenjenim igračima.

Od vodećih,
Nancy je najteže došao do tri boda. Jedini pogodak na utakmici s Toulouseom postigao je Puygrenier u 89. minuti iz najstrože kazne. No, čini se kako je sudac Tony Chapron pogriješio što je dozvolio domaćima izvesti udarac s ‘kreča’. Sirieix je bio u duelu s Gavanonom, koji pada u kaznenom prostoru, činilo se da je igrač Toulousea bez prekršaja odnio loptu, ali je Chapron mislio drukčije, a Puygrenier smireno pogađa za slavlje domaćih.

Monaco je kod kuće odigrao remi bez pogodaka s Lilleom, a hrvatski dvojac Kneževa nije zaigrao. Nikola Pokrivač nije bio niti na klupi, dok je Jerko Leko cijeli susret odgledao s klupe za pričuve. Također, kod Lillea među putnicima za Monte Carlo nije bilo Marka Marića.

Paris Saint Germain
nastavio je s prikazivanjem blijedih igara u ovoj sezoni. U domaćem dvoboju protiv Le Mansa momčad Paula Le Guena odigrala je remi bez golova i na taj način propustila približiti se momčadima koje se bore za mjesta koje osiguravaju plasman u neki od europskih kupova.

Tokom zimskog prijelaznog roka na Park prinčeva stigli su i dvojica novih brazilskih igrača (napadač Everton i veznjak Souza) i mediji su špekulirali kako bi ih Le Guen predstaviti odmah protiv Le Mansa, ali priliku je, i to od prve minute, dobio jedino Souza. No, niti on nije promjenio krvnu sliku igre Parižana.

Bio je to dvoboj sa samo tri udaraca u okvir vratiju, od kojih je samo jedan bio dijelo domaćih.

U 5 kola prije ovog Paris Saint Germain upisao je čak tri pobjede i stabilizirao se u sredini tablice, ali je s posljednja dva remija opet pokazao nestalnost u igri.