[an error occurred while processing this directive]
Dinamo 3-1et Khazar: Modri poslije produžetka u 2. pretkolo

U uzvratnoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka Dinamo je golovima u produžetku Marija Mandžukića i Josipa Tadića sa 3:1 pobijedio azerbajdžanski Khazar i teže od očekivanog izborio plasman u drugo pretkolo.

Dinamo je teškom mukom i tek u produžetku svladao azerbajdžanskog prvaka Hazara 3:1 pogocima Vugrinca, Mandžukića i Tadića ali Modri su morali stizati zaostatak od jednog pogotka iz 16. minute kada je Junior iz slobodnog udarca sa 40 metara svladao loše postavljenog Kocha.

Utakmica je počela minutom šutnje za preminulog Ivana Kolića, predsjednika Modrih od 1952. do 1956. godine. Trener Ivanković od prve je minute na teren poslao Chaga, a na klupi ostavio Nikolu Pokrivača. Dinamo je krenuo s velikom željom ne bi li što prije postigao pogodak, a na početku je odmah zaprijetio Modrić, no gostujuća obrana uspjela je sve raščistiti.

• Ivanković: Da nismo prošli moja ostavka bi bila tema razgovora

Na drugoj strani Hazar je pokazao kako nije neopasan. Abdulajev je pucao sa 35 metara, ali Koch je njegov snažan udarac izbio u korner. Modri su sljedeću prijetnju odaslali preko Chaga. Kamerunac je pucao sa 20 metara, ali vratar Agajev sjajno je izbio loptu izvan igrališta.

Drpić je u 12. minuti tukao opasno glavom nakon Modrićeva ubačaja iz kuta, ali neprecizno, a zatim je Hazar poveo.

Slobodni udarac bio je na 40 metara od Kochovih vrata, a Brazilac u redovima Azerbajdžanaca Junior odlučio se na izravan udarac. Dva igrača bila su postavljena u živi zid, no Koch je reagirao vrlo loše i lopta je završila u golu.
Bio je to velik šok za Dinamo, Plavi su ponovno primili nevjerojatan pogodak.

Međutim, u 21. minuti mogao je domaćin izjednačiti. Modrić je izveo slobodni udarac, ubacio u peterac, a Tadić pucao glavom, no ravno u Agajeva.

Kako je vrijeme odmicalo Dinamo je sve više griješio i nije bilo nikakve naznake preokreta. Igrala se 38. minuta kada su dobro kombinirali Sammir i Etto, ali Brazilac je loše ubacio, pa je Mandžukićev udarac glavom bio potpuno neopasan za Agajeva.

U 45. minuti autogol je zamalo zabio netko iz Hazarove obrane, a lopta je prošla malo pokraj gornjeg lijevog kuta suparničkih vrata.

Sudac je prvi dio produljio za tri minute, a kada je označio kraj poluvremena, Maksimirom se prolomio koncert zvižduka. Kriminalna igra Dinama u prvom dijelu.

VAŠE MIŠLJENJE:
"Šta će biti kad naiđe neki pravi klub? E to neće dobro izgledat ako se nešto ne poduzme i popravi ova igra."
Vili

Dinamov trener Branko Ivanković, nezadovoljan igrom u prvom poluvremenu, na odmoru je u svlačionici ostavio Dina Drpića i Mathiasa Chaga, a u igru uveo Hrvoja Čalu i Davora Vugrinca, kojem je to bio prvi nastup ove sezone. Početkom drugog dijela počeo je i jak pljusak, što je dodatno otežalo igračima obje momčadi kontrolu lopte i učinkovitu pas-igru. Zagrepčani su krenuli u potpunu ofenzivu, a u 47. minuti Vugrinec je zaprijetio s deset metara, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Hazarov trener Mirjaradov odlučio se za prvu promjenu nakon samo tri minute u drugom dijelu. Iz igre je povukao vrlo dobrog Mamadova, a zamijenio ga je Gurbanov.

Dinamo je ipak malo živnuo u nastavku, pritisnuo goste na njihovu polovicu u nastavku i napokon stigao do pogotka u 56. minuti.

Mandžukić se izborio za loptu na desnoj strani, ubacio na šest metara, gdje se našao Vugrinec i glavom zabio za izjednačenje.

No Dinamo se ponovo doveo u neugodnu situaciju četiri minute nakon toga. Edmond N'Tiamoah prošao je po lijevoj strani Schildenfelda, ubacio u peterac, a lopta je završila u Dinamovoj mreži. Na sreću Zagrepčana, Ramazanov je igrao rukom kada je gurnuo loptu u gol pa je sudac poništio pogodak i dodijelio Hazarovu napadaču žuti karton.

U 69. minuti Modrić je uputio precizan udarac sa 20 metara, ali Agajev je uspio loptu odbiti dalje od svojih vrata. Na drugoj strani zaprijetili su Azerbajdžanci. Junior je dobio loptu na rubu šesnaesterca, uputio snažan i precizan udarac, no Koch je izvrsno reagirao i izbio loptu u korner.

Tempo utakmice neki dinamovci nisu mogli pratiti pa je Ivanković izvadio ozljeđenog Vugrinca, koji je ušao na poluvremenu, i u igru u 72. minuti uveo Antu Tomića.

Hazar je vrlo dobro igrao obranu cijelu utakmicu, ali potez N'Timoaha u 80. minuti bio je neshvatljiv. Povlačio je Mandžukića za dres na 20 metara od svojih vrata iako Dinamov napadač nije bio u opasnom prodoru, a sudac Vazquez opravdano mu je dodijelio žuti karton. Kako je Hazarov igrač već imao opomenu, bio je to crveni karton, pa su Zagrepčani u posljednjih deset minuta imali igrača više.

Dinamo je pritisnuo goste, uslijedili su udarci Ettoa i Vukojevića, pa obećavajući prodori Mandžukića i Tadića, ali Hazar se obranio i utakmica je otišla u produžetke.

U trideset dodatnih minuta Dinamo je prvi krenuo s centra i već u 91. zaprijetio preko Mandžukića, no lopta je otišla tek u udarac iz kuta. Već u sljedećoj su Sammir i Tadić složili novu prijetnju za Agajeva, ali mladi Dinamov napadač nije mogao probiti Hazarovog vratara.

Sljedeći je pucao Sammir nakon vrlo lijepe akcije cijele momčadi, no njegov pokušaj sa 18 metara otišao je malo iznad vrata.

Dobru prigodu imao je i Modrić u 98. minuti, ali se nakon slobodnog udarca lopta odbila u korner iz kojeg je pao vodeći pogodak Dinama.

Modrić je ubacio iz kuta na Carlosa, a njegov pokušaj Agajev je obranio. Međutim, lopta se odbila do Mandžukića koji je kroz noge Hazarovog vratara poentirao.

Nedugo nakon pogotka s klupe je udaljen Branko Ivanković, pa su Modri više od 20 minuta morali igrati bez svog stratega.

No, Plavi su ipak izdržali bez primljenog pogotka, a u 116. minuti zabili još jedan gol.

Modrić je izveo korner s lijeve strane, Schildenfeld je bio najviši u skoku, a lopta je na putu do mreže pogodila Tadića i ušla u gol.

Bio je tu kraj mukama Zagrepčana i sada Dinamo čeka boljeg iz ogleda Tirane i Domžala koji se igra u srijedu.